Απίθανη νίκη με ανατροπή για τη Λίβερπουλ: 4-3 επί της Φούλαμ με δυο γκολ σε δυο λεπτά [highlights]

O Αλεξάντερ-Αρνολντ πανηγυρίζει το γκολ του στο 88΄, σφραγίζοντας την νίκη με 4-3 της Λίβερπουλ επί της Φούλαμ. EPA/TIM KEETON EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, ‘live’ services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Η Λίβερπουλ έχει φέτος την ποιότητα και το χαρακτήρα του νικητή για να διεκδικήσει τον τίτλο και το απέδειξε ξανά σήμερα στο συναρπαστικό ματς στο «Ανφιλντ» και στη μεγάλη νίκη με ανατροπή στα τελευταία λεπτά με 4-3 επί της Φούλαμ, για την 14η αγωνιστική της Premier League.

• Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ βρέθηκε στο 80′ να χάνει με 3-2 από την ομάδα του Λονδίνου, αλλά δεν τα παράτησε.

Πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλη άμυνα και κατάφερε να πάρει τη νίκη στα τελευταία λεπτά με τα γκολ των Εντο (87′) και Αλεξάντερ-Αρνολντ (88′). Ο τελευταίος πέτυχε δύο γκολ και απέδειξε πως βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση, συνεχίζοντας να βρίσκει δίχτυα, όπως είχε κάνει την προηγούμενη αγωνιστική ισοφαρίζοντας στο μεγάλο ντέρμπι στο Μάντσεστερ κόντρα στη Σίτι (1-1).

Ο Κώστας Τσιμίκας ήταν ξανά στη βασική ενδεκάδα των «κόκκινων» και είχε καλή απόδοση.

Στο μεταξύ η Μπόρνμουθ σταμάτησε τη ξέφρενη πορεία της Αστον Βίλα (2-2). Μάλιστα η ομάδα του Μπέρμιγχαμ γλίτωσε την ήττα στο 90ο λεπτό με το γκολ του πρώτου σκόρερ της, Ολι Γουότκινς. Στο Λονδίνο η Τσέλσι πήρε σπουδαία νίκη, με ηγέτη και σκόρερ δύο τερμάτων τον Εντσο Φερνάντες, μολονότι αγωνίστηκε στο Β’ μέρος με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκάλαχερ στο 45ο λεπτό.