Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το Βέλγιο τη Ρωσία: Νίκησε με 3-0 στην Αγία Πετρούπολη

Ο Thomas Meunier (2-R) του Βελγίου πανηγυρίζει με τον συμπαίκτη του Romelu Lukaku (R) αφού σκόραρε κατά τη διάρκεια του προκριματικού αγώνα ποδοσφαίρου του ομίλου B UEFA 2020 για το Βέλγιο και τη Ρωσία στην Αγία Πετρούπολη, Ρωσία, 12 Ιουνίου 2021. EPA, Ντμίτρι Λοβέτσκι

Απλά και άνετα το Βέλγιο μπήκε με τον ιδανικότερο τρόπο στο Euro 2020.

Στο δεύτερο ματς του Β΄ ομίλου του τουρνουά, οι «κόκκινοι διάβολοι» «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο την αναμέτρηση στην «Gazprom Arena» της Αγίας Πετρούπολης επί της τυπικά γηπεδούχου, Ρωσίας, με το τελικό 3-0 να προέρχεται από τα δύο γκολ του Λουκάκου (10΄, 88΄) και του Μενιέ (34΄).