Εύκολη πρόκριση για τη Σάκκαρη: Επικράτησε με 2-0 σετ της Χάντερ και πέρασε στις «16» στη Γουαδαλαχάρα [video]

FILE PHOTO: Maria Sakkari of Greece celebrates after beating Storm Hunter of Australia during a match of the Guadalajara Open WTA 1000, in Guadalajara, Jalisco, Mexico, 19 September 2023. EPA, Francisco Guasco

Η Μαρία Σάκκαρη πήρε την πρόκριση για τη φάση των “16” στο “1000άρι” τουρνουά της Γουαδαλαχάρα, καθώς επικράτησε της Στορμ Χάντερ με σχετική άνεση με 2-0 σετ (6-2, 6-4) σε ένα ματς που διήρκησε 1 ώρα και 19 λεπτά.

Επόμενη αντίπαλος για την Ελληνίδα πρωταθλήτρια είναι η Καμίλα Γκιόργκι στον επόμενο γύρο του τουρνουά.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια παρουσίασε βελτίωση στο σερβίς της και κυριάρχησε στο πρώτο σετ, ωστόσο στο δεύτερο δυσκολεύτηκε λόγω των λαθών που υπέπεσε. Στο τέλος του σετ διόρθωσε την εικόνα της, πήρε τα μπρέικ που χρειαζόταν και έφτασε στην άνετη πρόκριση.

Πηγή: ertsports.gr

«Σπάρταθλον»: Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις το Σάββατο στην Αθηνών-Κορίνθου, λόγω του ιστορικού αγώνα δρόμου