Το τριπλ-νταμπλ του Γιάννη δεν ήταν αρκετό: Ηττα των Μπακς με 123 – 122 από τους Λέϊκερς [video]

Milwaukee Bucks guard Giannis Antetokounmpo (C) in action during the fourth quarter of the NBA basketball game between the Milwaukee Bucks and the Los Angeles Lakers in Los Angeles, California, USA, 08 March 2024. EPA/ERICK MADRID SHUTTERSTOCK OUT

Ο Ντ’ Άντζελο Ράσελ σημείωσε ρεκόρ παραγωγικότητας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο με 44 πόντους, ενώ «μοίρασε» κι εννέα ασίστ, οδηγώντας τους Λέϊκερς στην νίκη με 123-122 επί των Μπακς, μετά από μία συναρπαστική αναμέτρηση.

Παράλληλα, ο Αντονι Ντέιβις σημείωσε 22 πόντους και «μάζεψε» 13 ριμπάουντ, ενώ ο Οστιν Ριβς πρόσθεσε 18 πόντους για τους γηπεδούχους, που μετρούν ρεκόρ 4-2 από τις 28 Φεβρουαρίου. Στα αξιοσημεί9ωτα του ματς και ο εντυπωσιακός Κερτ Ράσελ με εννέα εύστοχα τρίποντα σε 12 προσπάθειες.

Οι Λέικερς έφθασαν στην νίκη χωρίς τον ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος ταλαιπωρείται από τραυματισμό στον αριστερό αστράγαλο, ενώ πολύ καλή απόδοση για τους νικητές, είχε και ο Ρούϊ Χατσιμούρα με 12 πόντους.

Οσον αφορά στα «ελάφια», ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι εξαιρετικός, καθώς πέτυχε triple double με 34 πόντους, 14 ριμπάουντ και 12 ασίστ, ενώ ο Ντέϊμιαν Λίλαρντ, τελείωσε τον αγώνα με 28 πόντους και 12 ασίστ. Επίσης, ο Πατ Κόνατον σημείωσε 17 πόντους, ενώ οι Μαλίκ Μπίσλεϊ και Μπόμπι Πόρτις από 14.

Με πληροφορίες από ΑΠΕ – ΜΠΕ

Παναθηναϊκός-Βιλερμπάν 85-67: Νίκη ψυχολογίας με βελτιωμένη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο