Super League: Έγκλημα και τιμωρία για τον Ολυμπιακό στα Γιάννενα, ο Ιωνικός «τιμώρησε» τον Παναθηναϊκό στο φινάλε [video]

Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Ιωνικού με τον Παναθηναϊκό. Photo screenshot via cosmotetv

Ο Κώστας Φορτούνης επέστρεψε με δύο γκολ, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες», αλλά ακόμη κι έτσι αυτό δεν ήταν αρκετό προκειμένου η «προβληματική», ειδικά στην ανασταλτική λειτουργία, ομάδα του Μίτσελ να πάρει τη νίκη.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο β΄ ημίχρονο ο «Άγιαξ της Ηπείρου» κατόρθωσε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής, απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε μείνει στα αποδυτήρια στο ίδιο διάστημα και σε μια έδρα παραδοσιακά δύσκολη για τους «ερυθρόλευκους».

Ιωνικός – Παναθηναϊκός 1-1 στη Νεάπολη

Ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός έπαιξε με τη «φωτιά» απέναντι στον ουραγό Ιωνικό κι εντέλει… κάηκε στο φινάλε, με την ομάδα της Νίκαιας να ισοφαρίζει στο 84ο λεπτό με τον Άοσμαν το γκολ του Μπερνάρ και να φτάνει στο ισόπαλο 1-1, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία.

Δεύτερη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για τους «πράσινους», που είδαν την απόστασή τους απ’ την ΑΕΚ να μειώνεται στους 6 βαθμούς στην εκκίνηση του β‘ γύρου της Λίγκας, με το πρωτάθλημα να ξαναπαίρνει «φωτιά».

. Ιωνικός 8

Η ΑΕΚ ξόρκισε την «κατάρα» των Χριστουγέννων: Δύσκολη νίκη με ευρύ σκορ (3-0) επί της Λαμίας [highlights]