Ασταμάτητη η Τσέλσι: Άνετο διπλό με 3-0 επί της Λέστερ [video]

Photo Οι παίκτες της Τσέλσι πανηγυρίζουν μετά τη νίκη επί της Λέστερ, Βρετανία, 20 Νοεμβρίου 2021. EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY μέσω ΚΥΠΕ

Η Τσέλσι μοιάζει αποφασισμένη α διεκδικήσει με αξιώσεις το φετινό πρωτάθλημα στην Αγγλία, καθώς πανηγύρισε άλλη μια εύκολη νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στη Λέστερ στο «Κινγκ Πάουερ» με 3-0 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής στην Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και έχασαν τεράστια ευκαιρία στο 3ο λεπτό του αγώνα με το σουτ του Τσίλγουελ να σταματάει στο δοκάρι.

Το σκορ άνοιξε ο Ρούντιγκερ στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης και λίγο αργότερα ο Καντέ διπλασίασε τα τέρματα των «μπλε» με μια εξαιρετική ατομική ενέργεια. Τέλος, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 71′ ο Πούλισικ διαμόρφωσε το τελικό 0-3 υπέρ της Τσέλσι.