Απογοητευτική η Σάκκαρη στην πρεμιέρα της: Αποκλείστηκε από την Κιρστέα μετά από μόλις 76 λεπτά αγώνα [video]

File Photo Η Μαρία Σάκκαρη EPA, JASON SZENES

Απογοήτευσε η Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα της στο Αμπου Ντάμπι, όπου αποχαιρέτησε πρόωρα το τουρνουά γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την Σοράνα Κιρστέα με 6-2, 6-1 σετ.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια (νο9 στον κόσμο, όπου και θα παραμείνει παρά την ήττα της) βρέθηκε σε πάρα πολύ κακή μέρα και ηττήθηκε φυσιολογικά από την Ρουμάνα (νο26 στην WTA) μετά από μόλις 76 λεπτά, μένοντας εκτός των προημιτελικών.

Η Σάκκαρη δεν βρήκε ποτέ ρυθμό στο σερβίς της (55% πίσω από το πρώτο, 38% πίσω από το δεύτερο), έκανε πάρα πολλά αβίαστα λάθη (28 έναντι της Κιρστέα) και σε γενικές γραμμές δεν… μπήκε ποτέ στο ματς, που ήταν το πρώτο της μετά τον αποκλεισμό της στο Australian Open.

Πλέον, η 28χρονη τενίστρια θα στρέψει την προσοχή της στο πρώτο 1000άρι τουρνουά της σεζόν, που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στη Ντόχα από τις 11 έως τις 17 Φεβρουαρίου.

Φωτιές άναψε η παρουσία του Πασκάλ Γιάνσεν στο Καραϊσκάκη: Πληροφορίες ότι θα είναι ο νέος προπονητής του Ολυμπιακού* Μεγάλη νίκη της Κ19 επί της Ίντερ