Αποκλεισμός και για την Σάκκαρη, μετά τον Τσιτσιπά, στην πρεμιέρα της στο τουρνουά του Μόντρεαλ: Ήττα με 2-0 από την Ντάνιελ Κόλινς

File photo: Η Μαρία Σάκκαρη. EPA, TOLGA AKMEN

Η Μαρία Σάκκαρη «έπεσε θύμα» έκπληξης στην πρεμιέρα του διεθνούς τουρνουά, που διεξάγεται στο Μόντρεαλ, καθώς ηττήθηκε 2-0 από την Αμερικανίδα, Ντάνιελ Κόλινς, η οποία βρίσκεται στο Νο 49 της παγκόσμιας κατάταξης.

Ο αγώνας ήταν η… επιτομή των χαμένων σερβίς, με την Κόλινς να πετυχαίνει στο πρώτο σετ τρία breaks και την Σάκκαρη δύο. Μετά από 48 λεπτά αγώνα, η 29χρονη Αμερικανίδα επικράτησε με 6-4. Στο δεύτερο σετ η εικόνα της αναμέτρησης, όχι μόνο δεν άλλαξε, αλλά τα χαμένα σερβίς ήταν στην… ημερησία διάταξη. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, η οποία βρίσκεται στο Νο 8 του κόσμου, έκανε δύο breaks, αλλά δέχθηκε τέσσερα (!), με αποτέλεσμα η Κόλινς να φθάσει άνετα στην νίκη με 6-2, μετά από 39 λεπτά.

Μόντρεαλ, Καναδάς

Ήττα για τον Τσιτσιπά στην πρεμιέρα του Καναδά, δεν κατάφερε να περάσει στους 16: Έχασε 2-0 από τον Γάλλο Γκαέλ Μονφίς [highlights]