Αερικό η Μάντσεστερ Σίτι και εύκολο 4-1 την Μπράιτον εκτός έδρας [βίντεο]

Στιγμιότυπο από τον νικητήριο εκτός έδρας αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι εναντίον της Μπάριτον Image via Glomex

«Αέρας» η Μάντσεστερ Σίτι μετέτρεψε σε περίπατο το θεωρητικά δύσκολο παιχνίδι κόντρα στην αξιόμαχη Μπράιτον, επικρατώντας άνετα με 4-1, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Premier League, και έδειξε πως είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση και του φετινού τίτλου.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν για ακόμη ένα ματς κυριαρχική στο γήπεδο και δεν άφησε κανένα απολύτως περιθώριο στους γηπεδούχους ν’ αντιδράσουν, «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο μέρος, προηγούμενη με 3-0, με τον Φιλ Φόντεν να πετυχαίνει δύο γκολ. Στην επανάληψη οι «πολίτες» κατέβασαν ταχύτητα και έκαναν συντήρηση δυνάμεων, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 81ο λεπτό με πέναλτι του Αλιστερ και τον Μαχρέζ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

Λονδίνο, Βρετανία

Διασυρμός Έβερτον: Δέχθηκε 5 γκολ από την Γουότφορντ, στην πρώτη νίκη Ρανιέρι [βίντεο]