Τρίτη στη σειρά νίκη για τους Κινγκς του Κώστα Κουφού: Θετική η εμφάνισή του

Τρίτη στη σειρά νίκη πανηγύρισαν οι Κινγκς του Κώστα Κουφού, επικρατώντας με 105-99  των Πέλικανς. Θετική η εμφάνιση του Ελληνα άσου, που σε 15 λεπτά συμμετοχής, σημείωσε 4 πόντους (2/6 δίποντα), πήρε 7 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, είχε 1 κλέψιμο, 1 τάπα και έκανε 2 λάθη.

Ο ΝτεΜάρκους Κάζινς  ήταν πρώτος σκόρερ για τους νικητές με 28 πόντους (14 ριμπάουντ και 7 ασίστ), ο Άντονι Ντέιβις πέτυχε  είχε 32 πόντους (10 ριμπάουντ).

Μεγάλη νίκη πανηγύρισαν οι Πίστονς  στο Τορόντο με 102-101 απέναντι στους Ράπτορς. Η ομάδα του Ντιτρόιτ κατάφερε να επιστρέψει στο ματς, αφού ήταν 16 πόντους πίσω στην τέταρτη περίοδο. Οι Νικς έκαναν την έκπληξη νικώντας με 94-90 τους Σπερς, με πρωταγωνιστή τον Καρμέλο Άντονι  που είχε 25 πόντους και 7 ριμπάουντ.
Ο Κογουάι Λέοναρντ είχε 36 πόντους και 9 ριμπάουντ για την ομάδα του Σαν Αντόνιο. Οι Τίμπεργουλβς δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στους Σικάγο Μπουλς , πανηγυρίζοντας στη Μινεσότα  με 117-89. Συνοπτικά σε αγώνες για το ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Μινεσότα-Σικάγο             117-89
Νέα Υόρκη-Σαν Αντόνιο        94-90
Τορόντο-Ντιτρόιτ            101-102
Σακραμέντο-Νέα Ορλεάνη      105-99