Από την απόγνωση στην… τρέλα: Το ξέσπασμα των φίλων της ΑΕΚ μπροστά από τις τηλεοράσεις τη στιγμή της ανατροπής [videos]

FILE PHOTO: O Αραούχο πανηγυρίζει το 2 – 1 στο ματς με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ. EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ΑΕΚ – Ντιναμό αρχής γενομένης από τη μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις προοιωνίζονταν ένα θρίλερ με πιθανότερη κατάληξη την παράταση.

Ωστόσο ό,τι συνέβη με το άστοχο πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία και στη συνέχεια την επίτευξη του γκολ από τον (Κροάτη) Ντομαγκόι Βίντα ήταν στο σύνολό του μια σπάνια στιγμή ποδοσφαιρικής ανατροπής.

Την απίστευτη διαδοχή συναισθημάτων κατέγραψαν πολλοί φίλοι της ΑΕΚ με βίντεο που κατακλύζουν το διαδίκτυο.

@dkaragounis_89 Πλατεία Κυπαρισσίας Γκολ Βιντα και πρόκριση ΑΕΚ #fyp #aekfc #dinamo ♬ original sound – Dkaragounis89

@kwnstantinostaylor #αεκ ♬ πρωτότυπος ήχος – Constantinos Taylor

@kaisaria.fr πέναλτι στα τυφλά. 🖤💛🦅 #aek #originals21 #aekara #opaparena #fyp ♬ πρωτότυπος ήχος – Καισαρία

@d.nikolakis #aek #fyp ♬ πρωτότυπος ήχος – Δημήτρης

@paraltnuckw #αεκ #aekfc #championsleague #prokrisi #2 ♬ πρωτότυπος ήχος – egoeimai

@constantina_k_ Μέσος Αεκτζής σήμερα #aekofficial #aek #aekfc #aekfcseason2023_2024 #fyp #tiktokgreece ♬ original sound – Konstantina K

Από την κόλαση στον Παράδεισο, 8 λεπτά δρόμος: Επική πρόκριση της ΑΕΚ επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ με δυο γκολ στις καθυστερήσεις [highlights, videos]