Μεγάλη εμφάνιση και συντριπτική νίκη 5-1 της Γαλλίας επί της Ιταλίας στο Euro 2022 γυναικών

Το πρώτο γκολ της Γαλλίας επί της Ιταλίας στον μεταξύ τους αγώνα για το Euro 2002 γυναικών epa10064412 Rotherham, Britain, 10 July 2022. EPA/ANDREW YATES

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, η εθνική ομάδα γυναικών της Γαλλίας, συνέτριψε την Ιταλία με 5-1, στον πρώτο αγώνα που έδωσε για το EURO 2022, που φιλοξενείται στην Αγγλία.

Οι «τρικολόρ» ήταν εντυπωσιακές στο πρώτο ημίχρονο και σκόραραν με τις Γκρέϊς Γκεγιορό (9`, 40`, 45`), Μαρί Αντουανέτ Κατοτό (17`) και Ντελφίν Κασκαρίνο (38`), ενώ η Μαρτίνα ΠΙεμόντε στο 77ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ρόδερχαμ, Βρετανία

Μεγάλο σκάνδαλο φοροδιαφυγής στην Αγγλία: Τεράστια πρόστιμα σε ποδοσφαιριστές και μάνατζερ