Πρεμιέρα με ήττα στους Μεσογειακούς: Η εθνική ποδοσφαίρου κάτω των 18 έχασε 2-1 από την Τουρκία

Η εθνική ομάδα, με παίκτες κάτω των 18 ετών, ηττήθηκε 1-2 από την αντίστοιχη της Τουρκίας στη πρεμιέρα της στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022, οι οποίοι διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας.

Η Τουρκία προηγήθηκε με τον Γιλμάζ στο 40ο λεπτό, με τον Μπισέρ στο 45′ να σημειώνει το 2-0.

Η εθνική ομάδα στο 81ο λεπτό μείωσε με σουτ του Κωνσταντίνου Βολάκη μετά από την ασίστ του Τσίκου, όμως δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης.

Ελλάδα: Μπότης, Κεραμίτσης, Γεωργιάδης, Προδρομίτης, Γκιτέρτσος, Μάριος – Φίλων Ταξιάρχης, Κώττας (61 Τσίκος), Κυριόπουλος (46′ Σπυράκος), Σμυρλής (78′ Βολάκης), Χρήστου (79′ Συμεωνίδης), Κούτσιας (71′ Γκολφίνος).

Στην άλλη αναμέτρηση του δευτέρου ομίλου η Ιταλία επιβλήθηκε 1-0 της Πορτογαλίας.