Έχασαν οι Μπακς: Μακριά από τα στάνταρ του ο Giannis, είχε και τραυματισμό

Μακριά από τα γνωστά στάνταρ έμεινε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, στην ήττα με 110-87 που γνώρισαν οι Μπακς στο Ντιτρόιτ. Αιτία και ένας τραυματισμός στο μάτι, εξαιτίας του σκληρού παιχνιδιού των γηπεδούχων, που τον κράτησε εκτός αγώνα για δέκα λεπτά. Τραυματισμός, που πάντως δεν εμπνέει ανησυχία.

Στο διάστημα που αγωνίστηκε ο Ελληνας σούπερ σταρ, σημείωσε 11 πόντους (4/10 δίποντα, 1/3 τρίποντα), πήρε 3 ριμπάουντ και έδωσε 2 ασίστ. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μιλγουόκι ο Μπλέντσο με 19 πόντους, ενώ για τους νικητές ήταν ο Τζόνσον με 19 πόντους.

Καλή η παρουσία του Τάιλερ Ντόρσει, στην νίκη των Χοκς με 107-102 επί των Πέισερς, στην Ατλάντα. Ο 22χρονος γκαρντ, στα 19 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 4 πόντους (0/1δίποντα 1/4τρλίποντα, 1/2βολές), μάζεψε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, είχε 1 κόψιμο και 2 λάθη. Κορυφαίος για την ομάδα της Ατλάντα ήταν ο Κόλινς με 16 πόντους και 7 ριμπάουντ.