File Photo: Οι επαναληπτικοί για το Κύπελλο Ελλάδας απόψε. ΑΠΕ-ΜΠΕ,Pixel, STR
Με τις πρώτες αναμετρήσεις για τον Β` προκριματικό γύρο και με έντονο ελληνικό ενδιαφέρον, συνεχίζεται το προσεχές τριήμερο, το Europa League.
Από τα υπόλοιπα «ζευγάρια» του προγράμματος, φαβορί για την πρόκριση, θεωρούνται η Εσπανιόλ, η Στουρμ Γκρατς, η Ουτρέχτη, η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, η Ρόμα, η Ρέϊντζερς, η Γουλβς, η Αλκμααρ και η Γκιμαράες.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Τρίτη 23 Ιουλίου
Αραράτ (Αρμενία)-Λίνκολν (Γιβραλτάρ)
ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)
Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Αστάνα (Καζακστάν)
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)
Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-Σούντουβα (Λιθουανία)
Τετάρτη 24 Ιουλίου
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Φερονικέλι (Κόσοβο)
Πέμπτη 25 Ιουλίου
21:30 Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
21:30 ΑΡΗΣ-ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)
Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Λιεπάγια (Λετονία)
Χαποέλ Μπέρ Σεβά (Ισραήλ)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)
Εσπανιόλ (Ισπανία)-Στιάρναν (Ισλανδία)
Χάουγκεσουντ (Νορβηγία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)-Κουόπιο (Φινλανδία)
Ουτρέχτη (Ολλανδία)-Ζρίνσκι (Βοσνία)
Πιούνικ (Αρμενία)-Γιάμπλονετς (Τσεχία)
Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)-Μπρόντμπι (Δανία)
Φέχερβαρ (Ουγγαρία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Μαλάτιασπορ (Τουρκία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Μάλμε (Σουηδία)
Μόλντε (Νορβηγία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
Αμπερντίν (Σκωτία)-Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία)
Αντβέρπ (Βέλγιο)-Βιτορούλ (Ρουμανία)
Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Όσιγεκ (Κροατία)
Ρόμα (Ιταλία)-Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)
Λουκέρνη (Ελβετία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Πρόγκρες (Λουξεμβούργο)
Βέντσπιλς (Λετονία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Στρασμπούρ (Γαλλία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)-Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)
Σάμορκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Χάκεν (Σουηδία)
Αλασκερτ (Αρμενία)-Στεάουα (Ρουμανία)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
Γουλβς (Αγγλία)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)
Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)-Γκιμαράες (Πορτογαλία)
Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Κραϊόβα (Ρουμανία)
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Έσμπιεργκ (Δανία)
Κόναχς Κουέι (Ουαλία)-Παρτιζάν Βελ. (Σερβία)
Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)-Ρίγα (Λετονία)
Παρτιζάνι (Αλβανία)-Σερίφ Τίρασπολ (Μολδαβία)
Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)
ΑΠΕ-ΜΠΕ
Χρυσό μετάλλιο από τα “χρυσά” κορίτσια της Κ16 της Κύπρου στο Ευρωπαϊκό της Μολδαβίας