File Photo: Η Ελλάδα «κατρακύλησε» στην 52η θέση της παγκόσμιας κατάταξης. ΑΠΕ-ΜΠΕ, ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ

Το Πανόραμα: Τα αποτελέσματα των προκριματικών αγώνων για το ΕURO 2020

Το πρόγραμμα της προκριματικής φάσης του EURO 2020 έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

22/03/2019 Βουλγαρία-Μαυροβούνιο 1-1

22/03/2019 Αγγλία-Τσεχία 5-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγγλία 5-1 3

Μαυροβούνιο 1-1 1

Βουλγαρία 1-1 1

Τσεχία 1-5 0

25/03/2019 21:45 Κόσοβο-Βουλγαρία

25/03/2019 21:45 Μαυροβούνιο-Αγγλία

07/06/2019 21:45 Τσεχία-Βουλγαρία

07/06/2019 21:45 Μαυροβούνιο-Κόσοβο

10/06/2019 21:45 Βουλγαρία-Κόσοβο

10/06/2019 21:45 Τσεχία-Μαυροβούνιο

07/09/2019 16:00 Κόσοβο-Τσεχία

07/09/2019 19:00 Αγγλία-Βουλγαρία

10/09/2019 21:45 Αγγλία-Κόσοβο

10/09/2019 21:45 Μαυροβούνιο-Τσεχία

11/10/2019 21:45 Τσεχία-Αγγλία

11/10/2019 21:45 Μαυροβούνιο-Βουλγαρία

14/10/2019 21:45 Βουλγαρία-Αγγλία

14/10/2019 21:45 Κόσοβο-Μαυροβούνιο

14/11/2019 21:45 Τσεχία-Κόσοβο

14/11/2019 21:45 Αγγλία-Μαυροβούνιο

17/11/2019 19:00 Βουλγαρία-Τσεχία

17/11/2019 19:00 Κόσοβο-Αγγλία

2ος ΟΜΙΛΟΣ

22/03/2019 Λουξεμβούργο-Λιθουανία 2-1

22/03/2019 Πορτογαλία-Ουκρανία 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λουξεμβούργο 2-1 3

Ουκρανία 0-0 1

Πορτογαλία 0-0 1

Λιθουανία 1-2 0

25/03/2019 21:45 Λουξεμβούργο-Ουκρανία

25/03/2019 21:45 Πορτογαλία-Σερβία

07/06/2019 21:45 Λιθουανία-Λουξεμβούργο

07/06/2019 21:45 Ουκρανία-Σερβία

10/06/2019 21:45 Σερβία-Λιθουανία

10/06/2019 21:45 Ουκρανία-Λουξεμβούργο

07/09/2019 19:00 Λιθουανία-Ουκρανία

07/09/2019 21:45 Σερβία-Πορτογαλία

10/09/2019 21:45 Λιθουανία-Πορτογαλία

10/09/2019 21:45 Λουξεμβούργο-Σερβία

11/10/2019 21:45 Πορτογαλία-Λουξεμβούργο

11/10/2019 21:45 Ουκρανία-Λιθουανία

14/10/2019 21:45 Λιθουανία-Σερβία

14/10/2019 21:45 Ουκρανία-Πορτογαλία

14/11/2019 21:45 Πορτογαλία-Λιθουανία

14/11/2019 21:45 Σερβία-Λουξεμβούργο

17/11/2019 16:00 Λουξεμβούργο-Πορτογαλία

17/11/2019 16:00 Σερβία-Ουκρανία

3ος ΟΜΙΛΟΣ

21/03/2019 Ολλανδία-Λευκορωσία 4-0

21/03/2019 Βόρεια Ιρλανδία-Εσθονία 2-0

24/03/2019 Ολλανδία-Γερμανία 2-3

24/03/2019 Βόρεια Ιρλανδία-Λευκορωσία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)

Βόρεια Ιρλανδία 4-1 6

Γερμανία 3-2 3 -1αγ.

Ολλανδία 6-3 3

Εσθονία 0-2 0 -1αγ.

Λευκορωσία 1-6 0

08/06/2019 19:00 Εσθονία-Βόρεια Ιρλανδία

08/06/2019 21:45 Λευκορωσία-Γερμανία

11/06/2019 21:45 Λευκορωσία-Βόρεια Ιρλανδία

11/06/2019 21:45 Γερμανία-Εσθονία

06/09/2019 21:45 Εσθονία-Λευκορωσία

06/09/2019 21:45 Γερμανία-Ολλανδία

09/09/2019 21:45 Εσθονία-Ολλανδία

09/09/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Γερμανία

10/10/2019 21:45 Λευκορωσία-Εσθονία

10/10/2019 21:45 Ολλανδία-Βόρεια Ιρλανδία

13/10/2019 19:00 Λευκορωσία-Ολλανδία

13/10/2019 21:45 Εσθονία-Γερμανία

16/11/2019 21:45 Γερμανία-Λευκορωσία

16/11/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Ολλανδία

19/11/2019 21:45 Γερμανία-Βόρεια Ιρλανδία

19/11/2019 21:45 Ολλανδία-Εσθονία

4ος ΟΜΙΛΟΣ

23/03/2019 Γεωργία-Ελβετία 0-2

23/03/2019 Γιβραλτάρ-Ιρλανδία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ελβετία 2-0 3

Ιρλανδία 1-0 3

Γιβραλτάρ 0-1 0

Γεωργία 0-2 0

26/03/2019 21:45 Ιρλανδία-Γεωργία

26/03/2019 21:45 Ελβετία-Δανία

07/06/2019 19:00 Γεωργία-Γιβραλτάρ

07/06/2019 21:45 Δανία-Ιρλανδία

10/06/2019 21:45 Δανία-Γεωργία

10/06/2019 21:45 Ιρλανδία-Γιβραλτάρ

05/09/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Δανία

05/09/2019 21:45 Ιρλανδία-Ελβετία

08/09/2019 19:00 Γεωργία-Δανία

08/09/2019 19:00 Ελβετία-Γιβραλτάρ

12/10/2019 16:00 Γεωργία-Ιρλανδία

12/10/2019 19:00 Δανία-Ελβετία

15/10/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Γεωργία

15/10/2019 21:45 Ελβετία-Ιρλανδία

15/11/2019 21:45 Δανία-Γιβραλτάρ

15/11/2019 21:45 Ελβετία-Γεωργία

18/11/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Ελβετία

18/11/2019 21:45 Ιρλανδία-Δανία

5ος ΟΜΙΛΟΣ

21/03/2019 Κροατία-Αζερμπαϊτζάν 2-1

21/03/2019 Σλοβακία-Ουγγαρία 2-0

24/03/2019 Ουαλία-Σλοβακία 1-0

24/03/2019 Ουγγαρία-Κροατία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)

Ουγγαρία 2-3 3

Κροατία 3-3 3

Σλοβακία 2-1 3

Ουαλία 1-0 3 -1αγ.

Αζερμπαϊτζάν 1-2 0 -1αγ.

08/06/2019 16:00 Κροατία-Ουαλία

08/06/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουγγαρία

11/06/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία

11/06/2019 21:45 Ουγγαρία-Ουαλία

06/09/2019 21:45 Σλοβακία-Κροατία

06/09/2019 21:45 Ουαλία-Αζερμπαϊτζάν

09/09/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Κροατία

09/09/2019 21:45 Ουγγαρία-Σλοβακία

10/10/2019 21:45 Κροατία-Ουγγαρία

10/10/2019 21:45 Σλοβακία-Ουαλία

13/10/2019 19:00 Ουγγαρία-Αζερμπαϊτζάν

13/10/2019 21:45 Ουαλία-Κροατία

16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουαλία

16/11/2019 21:45 Κροατία-Σλοβακία

19/11/2019 21:45 Σλοβακία-Αζερμπαϊτζάν

19/11/2019 21:45 Ουαλία-Ουγγαρία

6ος ΟΜΙΛΟΣ

23/03/2019 Μάλτα-Νησιά Φαρόε 2-1

23/03/2019 Σουηδία-Ρουμανία 2-1

23/03/2019 Ισπανία-Νορβηγία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σουηδία 2-1 3

Μάλτα 2-1 3

Ισπανία 2-1 3

Ρουμανία 1-2 0

Νησιά Φαρόε 1-2 0

Νορβηγία 1-2 0

26/03/2019 21:45 Μάλτα-Ισπανία

26/03/2019 21:45 Νορβηγία-Σουηδία

26/03/2019 21:45 Ρουμανία-Νησιά Φαρόε

07/06/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Ισπανία

07/06/2019 21:45 Νορβηγία-Ρουμανία

07/06/2019 21:45 Σουηδία-Μάλτα

10/06/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Νορβηγία

10/06/2019 21:45 Μάλτα-Ρουμανία

10/06/2019 21:45 Ισπανία-Σουηδία

05/09/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Σουηδία

05/09/2019 21:45 Νορβηγία-Μάλτα

05/09/2019 21:45 Ρουμανία-Ισπανία

08/09/2019 16:00 Ισπανία-Νησιά Φαρόε

08/09/2019 19:00 Ρουμανία-Μάλτα

08/09/2019 21:45 Σουηδία-Νορβηγία

12/10/2019 19:00 Νησιά Φαρόε-Ρουμανία

12/10/2019 21:45 Μάλτα-Σουηδία

12/10/2019 21:45 Νορβηγία-Ισπανία

15/10/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Μάλτα

15/10/2019 21:45 Ρουμανία-Νορβηγία

15/10/2019 21:45 Σουηδία-Ισπανία

15/11/2019 21:45 Νορβηγία-Νησιά Φαρόε

15/11/2019 21:45 Ρουμανία-Σουηδία

15/11/2019 21:45 Ισπανία-Μάλτα

18/11/2019 21:45 Μάλτα-Νορβηγία

18/11/2019 21:45 Ισπανία-Ρουμανία

18/11/2019 21:45 Σουηδία-Νησιά Φαρόε

7ος ΟΜΙΛΟΣ

21/03/2019 Αυστρία-Πολωνία 0-1

21/03/2019 Βόρεια Μακεδονία-Λετονία 3-1

21/03/2019 Ισραήλ-Σλοβενία 1-1

24/03/2019 Ισραήλ-Αυστρία 4-2

24/03/2019 Πολωνία-Λετονία 2-0

24/03/2019 Σλοβενία-Βόρεια Μακεδονία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)

Πολωνία 3-0 6

Ισραήλ 5-3 4

Βόρεια Μακεδονία 4-2 4

Σλοβενία 2-2 2

Αυστρία 2-5 0

Λετονία 1-5 0

07/06/2019 21:45 Αυστρία-Σλοβενία

07/06/2019 21:45 Βόρεια Μακεδονία-Πολωνία

07/06/2019 21:45 Λετονία-Ισραήλ

10/06/2019 21:45 Βόρεια Μακεδονία-Αυστρία

10/06/2019 21:45 Λετονία-Σλοβενία

10/06/2019 21:45 Πολωνία-Ισραήλ

05/09/2019 21:45 Ισραήλ-Βόρεια Μακεδονία

06/09/2019 21:45 Αυστρία-Λετονία

06/09/2019 21:45 Σλοβενία-Πολωνία

09/09/2019 21:45 Λετονία-Βόρεια Μακεδονία

09/09/2019 21:45 Πολωνία-Αυστρία

09/09/2019 21:45 Σλοβενία-Ισραήλ

10/10/2019 21:45 Αυστρία-Ισραήλ

10/10/2019 21:45 Βόρεια Μακεδονία-Σλοβενία

10/10/2019 21:45 Λετονία-Πολωνία

13/10/2019 21:45 Πολωνία-Βόρεια Μακεδονία

13/10/2019 21:45 Σλοβενία-Αυστρία

15/10/2019 21:45 Ισραήλ-Λετονία

16/11/2019 19:00 Σλοβενία-Λετονία

16/11/2019 21:45 Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία

16/11/2019 21:45 Ισραήλ-Πολωνία

19/11/2019 21:45 Βόρεια Μακεδονία-Ισραήλ

19/11/2019 21:45 Λετονία-Αυστρία

19/11/2019 21:45 Πολωνία-Σλοβενία

8ος ΟΜΙΛΟΣ

22/03/2019 21:45 Αλβανία-Τουρκία 0-2

22/03/2019 21:45 Ανδόρα-Ισλανδία 0-2

22/03/2019 21:45 Μολδαβία-Γαλλία 1-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γαλλία 4-1 3

Τουρκία 2-0 3

Ισλανδία 2-0 3

Αλβανία 0-2 0

Ανδόρα 0-2 0

Μολδαβία 1-4 0

25/03/2019 19:00 Τουρκία-Μολδαβία

25/03/2019 21:45 Ανδόρα-Αλβανία

25/03/2019 21:45 Γαλλία-Ισλανδία

08/06/2019 16:00 Ισλανδία-Αλβανία

08/06/2019 19:00 Μολδαβία-Ανδόρα

08/06/2019 21:45 Τουρκία-Γαλλία

11/06/2019 21:45 Αλβανία-Μολδαβία

11/06/2019 21:45 Ανδόρα-Γαλλία

11/06/2019 21:45 Ισλανδία-Τουρκία

07/09/2019 19:00 Ισλανδία-Μολδαβία

07/09/2019 21:45 Γαλλία-Αλβανία

07/09/2019 21:45 Τουρκία-Ανδόρα

10/09/2019 21:45 Αλβανία-Ισλανδία

10/09/2019 21:45 Γαλλία-Ανδόρα

10/09/2019 21:45 Μολδαβία-Τουρκία

11/10/2019 21:45 Ανδόρα-Μολδαβία

11/10/2019 21:45 Ισλανδία-Γαλλία

11/10/2019 21:45 Τουρκία-Αλβανία

14/10/2019 21:45 Γαλλία-Τουρκία

14/10/2019 21:45 Ισλανδία-Ανδόρα

14/10/2019 21:45 Μολδαβία-Αλβανία

14/11/2019 19:00 Τουρκία-Ισλανδία

14/11/2019 21:45 Αλβανία-Ανδόρα

14/11/2019 21:45 Γαλλία-Μολδαβία

17/11/2019 21:45 Αλβανία-Γαλλία

17/11/2019 21:45 Ανδόρα-Τουρκία

17/11/2019 21:45 Μολδαβία-Ισλανδία

9ος ΟΜΙΛΟΣ

21/03/2019 Καζακστάν-Σκωτία 3-0

21/03/2019 Βέλγιο-Ρωσία 3-1

21/03/2019 Κύπρος-Σαν Μαρίνο 5-0

24/03/2019 Καζακστάν-Ρωσία 0-4

24/03/2019 Σαν Μαρίνο-Σκωτία 0-2

24/03/2019 21:45 Κύπρος-Βέλγιο0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)

Βέλγιο 5-1 6

Κύπρος 5-2 3

Ρωσία 5-3 3

Καζαστάν 3-4 3

Σκωτία 2-3 3

Σαν Μαρίνο 0-7 0

08/06/2019 19:00 Ρωσία-Σαν Μαρίνο

08/06/2019 21:45 Βέλγιο-Καζακστάν

08/06/2019 21:45 Σκωτία-Κύπρος

11/06/2019 16:00 Καζακστάν-Σαν Μαρίνο

11/06/2019 21:45 Βέλγιο-Σκωτία

11/06/2019 21:45 Ρωσία Κύπρος

06/09/2019 21:45 Κύπρος-Καζακστάν

06/09/2019 21:45 Σαν Μαρίνο-Βέλγιο

06/09/2019 21:45 Σκωτία-Ρωσία

09/09/2019 21:45 Ρωσία-Καζακστάν

09/09/2019 21:45 Σαν Μαρίνο-Κύπρος

09/09/2019 21:45 Σκωτία-Βέλγιο

10/10/2019 16:00 Καζακστάν-Κύπρος

10/10/2019 21:45 Βέλγιο-Σαν Μαρίνο

10/10/2019 21:45 Ρωσία-Σκωτία

13/10/2019 16:00 Καζακστάν-Βέλγιο

13/10/2019 19:00 Κύπρος-Ρωσία

13/10/2019 19:00 Σκωτία-Σαν Μαρίνο

16/11/2019 16:00 Κύπρος-Σκωτία

16/11/2019 19:00 Ρωσία-Βέλγιο

16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο-Καζακστάν

19/11/2019 21:45 Βέλγιο-Κύπρος

19/11/2019 21:45 Σαν Μαρίνο-Ρωσία

19/11/2019 21:45 Σκωτία-Καζακστάν

10ος ΟΜΙΛΟΣ

23/03/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Αρμενία

23/03/2019 21:45 Ιταλία-Φινλανδία

23/03/2019 21:45 Λιχτενστάιν-ΕΛΛΑΔΑ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ελλάδα 2-0 3

Ιταλία 2-0 3

Βοσνία/Ερζεγοβίνη2-1 3

Αρμενία 1-2 0

Λιχτενστάιν 0-2 0

Φινλανδία 0-2 0

26/03/2019 19:00 Αρμενία-Φινλανδία

26/03/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-ΕΛΛΑΔΑ

26/03/2019 21:45 Ιταλία-Λιχτενστάιν

08/06/2019 19:00 Αρμενία-Λιχτενστάιν

08/06/2019 19:00 Φινλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

08/06/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Ιταλία

11/06/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Αρμενία

11/06/2019 21:45 Ιταλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

11/06/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Φινλανδία

05/09/2019 19:00 Αρμενία-Ιταλία

05/09/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λιχτενστάιν

05/09/2019 21:45 Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ

08/09/2019 19:00 Αρμενία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

08/09/2019 21:45 Φινλανδία-Ιταλία

08/09/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Λιχτενστάιν

12/10/2019 19:00 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Φινλανδία

12/10/2019 21:45 Ιταλία-ΕΛΛΑΔΑ

12/10/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Αρμενία

15/10/2019 21:45 Φινλανδία-Αρμενία

15/10/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

15/10/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Ιταλία

15/11/2019 19:00 Αρμενία-ΕΛΛΑΔΑ

15/11/2019 19:00 Φινλανδία-Λιχτενστάιν

15/11/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιταλία

18/11/2019 21:45 ΕΛΛΑΔΑ-Φινλανδία

18/11/2019 21:45 Ιταλία-Αρμενία

18/11/2019 21:45 Λιχτενστάιν-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

ΑΠΕ-ΜΠΕ, Νιόν

Mε το…δεξί στα προκριματικά του EURO 2020 η Γερμανία: Νίκησε την Ολλανδία στο 90′

Be the first to comment on "Το Πανόραμα: Τα αποτελέσματα των προκριματικών αγώνων για το ΕURO 2020"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*