Στη…ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι Κολομβία και Αγγλία θα διεκδικήσουν το εισιτήριο για τα προημιτελικά

Στην διαδικασία των πέναλτι θα κριθεί ποια από τις Αγγλία ή Κολομβία θα πάρει το εισιτήριο για τους “οκτώ” και θα συνεχίσει στο προημιτελικά του Μουντιάλ.

Η παράταση δεν ανέδειξε νικητή καθώς οι δύο ομάδες παρέμειναν στο 1-1 της κανονικής διάρκειας του αγώνα

Ο Μίνα ισοφάρισε με κεφαλιά και «λύτρωσε» την Κολομβία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με το έκτο του γκολ στη διοργάνωση, από το σημείο του πέναλτι (το κέρδισε ο ίδιος από τον Σάντσες), ο Χάρι Κέιν άνοιξε το σκορ για «Τρία Λιοντάρια» στο 57΄.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στη Μόσχα ανάμεσα σε Κολομβία και Αγγλία, στον τελευταίο αγώνα της φάσης των «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας.