Conference League: Ήττα για την Ομόνοια στο Εδιμβούργο με 2-0 από την Χαρτς στην δεύτερη αγωνιστική της League Phase

FILE PHOTO: Οι Φόρεστ (στο 16′) και Σπίταλ (στο 23΄) πέτυχαν τα γκολ για τους Σκωτσέζους. Photo via X@OMONOIA FC @OMONOIAfootball

Την ήττα με 2-0 από την Χαρτς, στο Εδιμβούργο της Σκωτίας, δέχθηκε η Ομόνοια το βράδυ της Πέμπτης, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της League Phase του Conference League, με τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Οι Φόρεστ (στο 16′) και Σπίταλ (στο 23΄) πέτυχαν τα γκολ για τους Σκωτσέζους.

Χαρτς (Νέιλ Κρίτσλεϊ): Γκόρντον, Φόρεστερ (63′ Ογιεγκόκε) , Κέντ, Ρόουλς, Κίνγκσλει, Φόρεστ (73′ Πένρις), Μπόατενγκ, Ντέβλιν, Σπιτάλ (73′ Ντάντα), Σάκλαντ, Βάργκας (63′ Γκραντ).

Ομόνοια (Βάλντας Νταμπράουσκας): Φαμπιάνο, Ντιουνκού (69′ Μασούρας), Κουλιμπαλί, Eλάντερ, Χαμάς, Μάριτς, Χαραλάμπους, Εράκοβιτς, Σίμιτς (53′ Λοϊζου), Σεμέδο (69′ Αλιούμ), Στεπίνσκι (69′ Κακουλλής).

Σκόρερ: 16′ Φόρεστ, 23′ Σπίταλ /-

Κίτρινες: Σάκλανδ, Φόρεστερ, Γκόρντον / Μάριτς, Κουλιμπαλί

Mε πληροφορίες από ΚΥΠΕ/ΖΣΩ

UEFA Europa League: Ο ΠΑΟΚ δεν «γεύτηκε» τη νίκη ούτε απέναντι στη Βικτόρια Πλζεν * Πήρε στις καθυστερήσεις ισοπαλία με 2-2 μέσα στην Τούμπα [videos]