Κόντρα στον Περ ο Τσιτσιπάς: Είχαν βρεθεί αντιμέτωποι και στο τουρνουά του Ακαπούλκο

File Photo Ο Στέφανος Τσιτσιπάς EPA/Alejandro Garcia μέσω ΚΥΠΕ

Την ευκαιρία να φτάσει πολύ μακριά και γιατί όχι μέχρι το τέλος στο Mutua Madrilena Open της Μαδρίτης θα έχει ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Το Νο 5 της παγκόσμιας κατάταξης και Νο 4 του ταμπλό θ΄ αντιμετωπίσει στο 2ο γύρο της διοργάνωσης τον Μπενουά Περ. Ο 31χρονος Γάλλος νίκησε τον Νικολόζ Μπασιλασβίλι με 6-4, 7-5 μετά από 74 λεπτά αγώνα. Τσιτσιπάς και Περ τέθηκαν αντιμέτωποι και στα μέσα Μαρτίου, στο τουρνουά του Ακαπούλκο, με τον Ελληνα πρωταθλητή να βγαίνει νικητής στα δυο σετ. Συνολικά, το μεταξύ τους σκορ είναι στο 3-1, υπέρ του Τσιτσιπά.

Με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
Αθήνα, Ελλάδα

Aκολουθήστε την HELLAS JOURNAL στη ΝΕWS GOOGLE

Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή: Εμβολιασμένο το 60% των 10.000 αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες