Σε περίπατο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός το ματς με τον Ηρακλή: Εύκολη νίκη με 3-0 σετ

Σε περίπατο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός το ματς με τον Ηρακλή στο «Μελίνα Μερκούρη» για την 14η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν του «Γηραιού» με 3-0 σετ και συνεχίζουν να απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής με 38 βαθμούς, έναντι 33β του ΠΑΟΚ που το Σάββατο νίκησε 3-1 τον Φοίνικα Σύρου και παράλληλα εκμεταλλεύτηκε την απρόσμενη ήττα του Παναθηναϊκού στο Μαρούσι με το ίδιο σκορ από τον ΑΟΠ Κηφισιάς.

Στο μεταξύ, την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα και την πρώτη εντός έδρας στην ιστορία του στην επαγγελματική κατηγορία πανηγυρίζει ο ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων, αφού κατάφερε να επικρατήσει με 3-1 σετ του ΟΦΗ στο ντέρμπι για την παραμονή στην κατηγορία και να πάρει ένα τρίποντο που έχει σημασία για τη μάχη της κατάταξης και το πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι άουτ.