Αποκλεισμός-σοκ για την Ατλέτικο στο Κύπελλο Ισπανίας: Έχασε από ομάδα τρίτης κατηγορίας

File Photo: Παίκτες της Ατλέτικο κατά το χθεσινό αποκλεισμό. EPA, J. Casares

Αποκλεισμό σοκ γνώρισε η Ατλέτικο Μαδρτίτης, χάνοντας με σκορ 2-1 στην παράταση (1-1 στα 90΄) από την Κουρτουράλ Λεονέσα, ομάδα Γ΄ κατηγορίας (Segunda B) στους “32” του ισπανικού Κυπέλλου.

Ο Κορέα άνοιξε (62΄) το σκορ για την ομάδα της Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά ο Καστανιέδα ισοφάρισε (82΄) στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί ο Σέρχιο Μπενίτο σκόραρε (108′) χάρισε την ιστορική πρόκριση στην Κοθυρτουράλ Λεονέσα.

Μία δεύτερη δύσκολη στιγμή την Ατλέτικο Μαδρίτης σε λίγες ημέρες,μετά την ήττα (2-0) από την Ειμπάρ για την LaLiga, που άφησε τους Μαδριλένους οκτώ βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Τα πέναλτι (4-20 χρειάστηκε η Βαγιεκάνο για να αποκλείσει την Μπέτις (1-1 στα 90΄και 2-2 στα 120΄).