Ο Φέντερερ θα είναι ο αντίπαλος του Τσιτσιπά στον ημιτελικό του ATP Finals το Σάββατο

File Photο: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς. @ATP_Tour

Ο Ρότζερ Φέντερερ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον ημιτελικό του ATP Finals, που είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί το Σάββατο (16/11) στις 16:00.

Η νίκη του Αλεξάντερ Ζβέρεφ στο τελευταίο ματς επί του αδιάφορου, Ντανίλ Μεντβέντεφ με 2-0 σετ (6-4, 7-6) έφερε τον «Βασιλιά» στο δρόμο του κορυφαίου Έλληνα τενίστα, ενώ ταυτόχρονα έστειλε… σπίτι του τον Ράφα Ναδάλ, που νωρίτερα είχε νικήσει με 2-1 τον Τσιτσιπά.

Ο Ζβέρεφ, που είναι ο κάτοχος του τίτλου, με την επιτυχία του απέναντι στο Ρώσο πήρε την δεύτερη θέση και στον άλλο ημιτελικό του Σαββάτου θα αντιμετωπίσει τον Ντόμινικ Τιμ (22:00).

Να σημειωθεί ότι μετά τη νίκη του Ζβέρεφ ο Τσιτσιπάς πήρε την πρώτη θέση στο γκρουπ, ενώ ο Ναδάλ υστέρησε στην τριπλή ισοβαθμία και αποκλείστηκε!

Έχασε στις λεπτομέρειες ο Τσιτσιπάς, από τον Ναδάλ: 2-1, αλλά είναι στα ημιτελικά του ATP Finals