«Δούλεψε» και για τον Ολυμπιακό η Τότεναμ: Νίκησε στο Βελιγράδι τον Ερυθρό Αστέρα 4-0

Από το παιχνίδι της Τότεναμ με τον Ερυθρό Αστέρα. EPA, ANDREJ CUKIC

Η Τότεναμ έπαιξε και για τον Ολυμπιακό στο Βελιγράδι και με το ευρύ 4-0 επί του Ερυθρού Αστέρα κράτησε «ζωντανούς» τους «ερυθρόλευκους» στη μάχη με τους Σέρβους για την κατάκτηση της 3ης θέσης.

Οι Λονδρέζοι έκαναν επίδειξη δύναμης στο «Μαρακανά» και ουσταστικά «κλείδωσαν» την 2η θέση του Β΄ ομίλου και την πρόκριση για τους «16» του Champions League. Θα έχουν την ευκαιρία να τη «σφραγίσουν» την επόμενη αγωνιστική, αρκεί να νικήσουν τον Ολυμπιακό στο Λονδίνο.

Ο Λο Σέλσο άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος, για να έρθουν δύο γκολ στην επανάληψη από τον Σον και να τελειώσουν όλα. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ερικσεν στο 85ο λεπτό.

Σφράγισε το «εισιτήριο» για τους «16» η Γιουβέντους: Νίκησε με 2-1 τη Λοκομοτίβ