Μαγεύει στις ΗΠΑ ο Ιμπραΐμοβιτς: Έβαλε 3 γκολ, με 7-2 νίκησαν οι Λος Άντζελες Γκάλαξι

File photo: Ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς. Πηγή φωτογραφία Fussball24.de

Ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς ήταν για ακόμη μία φορά ο πρωταγωνιστής των Λος Άντζελες Γκάλαξι. Ο Σουηδός επιθετικός, που «πατάει» στα 37, σημείωσε τρία γκολ (32`, 51`, 85`) στην εμφατική νίκη με 7-2 (!) επί των Σπόρτινγκ του Κάνσας, για την δυτική περιφέρεια του MLS.

«Συζητήσαμε στην ανάπαυλα και είπαμε ότι πρέπει να συνεχίσουμε. Το αποτέλεσμα δείχνει πως ήταν ένας εύκολος αγώνας, όμως δεν είναι έτσι. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ δυνατοί. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες και σκοράραμε. Αυτό ήταν το κλειδί του αγώνα», δήλωσε χαρακτηριστικά ο «Ιμπρα», εξηγώντας τι συνέβη μετά το 1-1 του πρώτου 45λεπτου.

Ο Σουηδός άσος, έφθασε στα 26 γκολ και κατέρριψε το ρεκόρ παραγωγικότητας για τους Γκάλαξι, που κατείχε από το 2002 ο Κάρλος Ρουϊθ.

Ανέβηκε μία θέση στην παγκόσμια κατάταξη τένις η Σάκκαρη: Εννέα θέσεις η Γραμματικοπούλου