Νέα επιτυχία για τον Τράικοβιτς: Τρίτος στα 100 μέτρα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων

File Photo: Ο Τράικοβιτς σημείωσε χρόνο 10.78, σε μια κούρσα στην οποία πρώτος τερμάτισε ο Αυστριακός Fuchs με 10.42 και δεύτερος ο Persiado από το Ισραήλ με 10.73. Φωτογραφία, πηγή KYΠΕ

Την τρίτη θέση κατέλαβε ο Μίλαν Τράικοβιτς στα 100 μέτρα, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων που διεξάγεται στην Κροατία.

Σύμφωνα με ανακοίνωση, ο Τράικοβιτς σημείωσε χρόνο 10.78, σε μια κούρσα στην οποία πρώτος τερμάτισε ο Αυστριακός Fuchs με 10.42 και δεύτερος ο Persiado από το Ισραήλ με 10.73, προσθέτοντας 10 βαθμούς στην προσπάθεια της εθνικής ομάδας για παραμονή στην Β’ κατηγορία.

Πρόκειται, όπως σημειώνεται, για «άλλη μια επιτυχία για τον πρωταθλητή μας που δείχνει ότι δικαίως βρίσκεται στους κορυφαίους αθλητές στην Ευρώπη».

Την Κυριακή στις 17:05 ο χρυσός πρωταθλητής Ευρώπης θα αγωνιστεί στα 110 μέτρα με εμπόδια.