Νικηφόρος ο Ολυμπιακός: Εύκολα 4-0 την Πλζεν στον τρίτο προκριματικό του Champions League

Ο παίκτης του Ολυμπιακού Τόρες Γκιλιέρμε (Κ) πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε κατά την διάρκεια του αγώνα Ολυμπιακός – Βικτόρια Πλζεν, για τον Β΄ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς λιγκ, στο γήπεδο Γ. Καραϊσκάκης, Τρίτη 30 Ιουλίου 2019. ΑΠΕ ΜΠΕ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ

Σε ένα ωραίο παιγνίδι με ωραίες φάσεις και ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 της Βικτόρια Πλζεν και προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει την τουρκική Μπασακσεχίρ.

Οι «ερυθρόλευκοι» από το πρώτο λεπτό σφυροκόπησαν τους Τσέχους και δεν τους άφησαν να απειλήσουν καθόλου την εστία του Σα.

Ο Γκιγιέρμε στο 51΄ έκανε το 1-0, στο 69΄ ο Γκερέρο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 73΄ με το αυτογκόλ του Ρέζνικ έγινε το 3-0. Στο 82΄ ο Σεμέδο διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ενώ στο 2΄ είχε δοκάρι ο Γκιγιέρμε.