Σε ρεκόρ καριέρας έφτασε στο παιχνίδι με τους Ράπτορς ο Γιάννης, παρά την ήττα των Μπακς

Μετά από δύο παρατάσεις οι Ράπτορς κατάφεραν να νικήσουν με 118-112 τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο στο Τορόντο και να μειώσουν σε 2-1 στη σειρά των τελικών στην περιφέρεια της Ανατολής

Ο Έλληνας σούπερ σταρ έφτασε σταρ έφτασε σε ρεκόρ καριέρας μαζεύοντας 23 ριμπάουντ, αλλά περιορίστηκε στους 12 πόντους (5/13 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 2/7 βολές), μοίρασε 7 ασίστ, είχε 1 κλέψιμο, 4 κοψίματα , 6 φάουλ και έκανε 8 λάθη se 45 σε 45 λεπτά συμμετοχής.

Κορυφαίος για τους Καναδούς ήταν ο Καγουάι Λέοναρντ, που παρά το τράβηγμα που αισθάνθηκε στο τρίτο λεπτό έπαιξε μέχρι το τέλος, σημειώνοντας 36 πόντους, μαζεύοντας 9 ριμπάουντ και μοιράζοντας 5 ασίστ

Ο Μίντλετον ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 96-96 στέλνοντας τη ματς στην πρώτη παράταση (103-103). Στα 4:24 πριν το τέλος της δεύτερης παράτασης, αποβλήθηκε ο Αντετοκούνμπο με έκτο φάουλ και οι Ράπτορς με ηγέτη τον Λέοναρντ, έφτασαν στη νίκη με 118-112

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-21, 58-51, 77-75, 96-96 (κ.α.), 103-103 (α’ παράταση), 118-112.

20/05/2019 08:17