Με ένα χάλκινο μετάλλιο και 4 προκρίσεις επέστρεψαν οι παλαιστές μας από τη Βραζιλία

Όλοι οι αθλητές μας με τις εξαιρετικές του εμφανίσεις πήραν το εισιτήριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα. Πηγή φωτογραφίας: Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης

Με ένα χάλκινο μετάλλιο και τέσσερις προκρίσεις για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα επέστρεψε η Εθνική ομάδα Πάλης στην Άμμο, από το World Series που πραγματοποιήθηκε στο Ρίο ντε Τζανέιρο.

• Ο Ιωάννης Καργιωτάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα +90κ. καθώς νίκησε με 3-0 τον Αλμπίνο (Βραζιλία) στον «μικρό τελικό».
  • Οι υπόλοιποι αθλητές μας έφτασαν στους αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο, αλλά ηττήθηκαν. Στα 70κ. ο Νίκος Αρζουμανίδης έχασε από τον Χάμφρει (ΗΠΑ), στα 80κ. ο Γιώργος Κουλουχίδης κάμφθηκε από τον Ουνάλ (Τουρκία), ενώ στα 90κ. ο Γρηγόρης Κριαρίδης ηττήθηκε από τον Αλίγιεφ (Αζερμπαϊτζάν).

Το σημαντικότερο είναι ότι όλοι οι αθλητές μας με τις εξαιρετικές του εμφανίσεις πήραν το εισιτήριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα.

14/05/2019 12:25

Οι ανακριτές της UEFA θέλουν εκτός Champions League τη Σίτι, γράφουν οι New York Times