Μεγάλη νίκη της Κροατίας με 3-2 απέναντι στην Ισπανία σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο 93′

Την πρώτη της νίκη στο UEFA Nations League πέτυχε η Κροατία στο Ζάγκρεμπ επί της Ισπανίας με 3-2. Το ματς ήταν θρίλερ και κρίθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με την φιναλίστ του Παγκοσμίου Κυπέλλου να έχει σε μεγάλο βράδυ τον 22χρονο αμυντικό της Μπάγερ Λεβερκούζεν, Τιν Γεντβάι, που πέτυχε δύο τέρματα.

Ακόμη μεγαλύτερο προβληματισμό έφερε στους «φούριας ρόχας» η δεύτερη σερί ήττα στη διοργάνωση (προηγήθηκε αυτή από την Αγγλία εντός έδρας), ωστόσο, παραμένει στην κορυφή του γκρουπ.

Με τον Μπατσουαγί να «παίρνει το όπλο του» στο δεύτερο μέρος το Βέλγιο έκανε το 3Χ3 στο τουρνουά, αυτή την φορά με 2-0 επί της Ισλανδίας.

Επικράτησε η Ελλάδα της Φινλανδίας στο ΟΑΚΑ: Ωστόσο δεν κάλυψε την ήττα στο Τάμπερε

15/11/2018 23:49