Δύο βαθμούς άφησε πίσω της η Ίντερ με το 2-2 στον Σάν Σιρό, κόντρα στην Ατλάντα

Δύο βαθμούς «πέταξε» στις καθυστερήσεις η Μίλαν, παραχωρώντας ισοπαλία 2-2 στην Αταλάντα στο «Σαν Σίρο», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ιγκουαϊν, μετά από ασίστ του Σούσο, ενώ στο 20΄ ο Μποναβεντούρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ μετά από εξέταση του βίντεο. Σταδιακά οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 54΄ με τον Γκόμες, αλλά στο 61΄ ο Μποναβεντούρα, ξανά από ασίστ του Σούσο, έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Μίλαν. Ο Ιγκουαϊν είχε δοκάρι στο 86΄ και στο 91΄ ο Ριγκόνι «πάγωσε» τους Μιλανέζους, χαρίζοντας στην ομάδα του το βαθμό. Οι «ροσονέρι» έχουν μόλις μία νίκη σε τέσσερα ματς (χρωστάνε ένα παιχνίδι με την Τζένοα) και παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία, δείχνοντας ότι ούτε φέτος είναι σε θέση να διαδραματίσουν πρωταγωνιστικό ρόλο.

Ο Τζενάρο Γκατούζο παρέταξε τους Ντοναρούμα, Καλάμπρια (67΄ Αμπάτε), Μουζάκιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Κεσιέ, Μπίλια, Μποναβεντούρα (74΄ Μπακαγιόκο), Σούσο, Ιγκουαϊν, Τσαλχάνογλου (85΄ Καστιγέχο).