Με δύο γκολ ο Μήτρογλου οδήγησε τη Μαρσέιγ στην πρώτη της νίκη στον φιλικό με τη Ναντ

Ο Κώστας Μήτρογλου είναι εδώ! Ο Ελληνας επιθετικός της Μαρσέιγ, «έστειλε μήνυμα» στον Ρούντι Γκαρσιά, πως δεν έχει ξεχάσει την …τέχνη του σκόρερ και πως αποτελεί πάντα υπολογίσιμη δύναμη.

Ο Ελληνας επιθετικός σκόραρε δις στον φιλικό αγώνα με την Ναντ (2-1) και οδήγησε την Μαρσέιγ στην πρώτη της «φιλική» νίκη για την νέα αγωνιστική περίοδο. Ο Μήτρογλου άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό μετά από πάσα του Φρανκ Ανγκουϊσά και διπλασίασε τα τέρματα του στο 52` μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Μοργκαν Σανσόν.

Εκτός του Μήτρογλου στην βασική 11αδα του έμπειρου προπονητή, βρέθηκαν τόσο ο Ντμίτρι Παγέ, όσο και ο Λουϊς Γκουστάβο, ενώ αντίθετα την θέση του Στιβ Μανταντά κάτω από τα δοκάρια (σ.σ. έχει άδεια λόγω Μουντιάλ), πήρε ο Γιοχαν Πελέ.

19/07/2018 09:37