Αγκαλιά με το Champions League η Ρεάλ Μαδρίτης: Προηγείται 3-1 της Λίβερπουλ

3-1 προηγείται η Ρεάλ της Λίβερπουλ με ένα γκολ του Μπενζεμά και δύο του Μπέιλ, ενώ το γκολ για τους Άγγλους έχει βάλει ο Μανέ. Ωστόσο ο τελικός έχει σημαδευτεί από δύο σημαντικές αποχωρήσεις λόγω τραυματισμού

Η Λίβερπουλ μπήκε δυναμικά και πίεσε σε όλο το γήπεδο ωστόσο την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα έχασε ο Ρονάλντο στο 15ο λεπτό όταν πέρασε από δεξιά αλλά τελικά του σουτ του, πέρασε άουτ.

Στο 23ο λεπτό ήταν η σειρά της Λίβερπουλ να πλησιάσει στο γκολ όμως χάθηκε διπλή ευκαιρία όταν το σουτ του Φιρμίνο κατέληξε πάνω στον Ράμος και το δυνατό σουτ του Αρνολντ εξουδετέρωσε ο Νάβας.

Στο 30ο λεπτό ο Ράμος έκανε ένα σκληρό φάουλ στον άσο της Λίβερπουλ, Σάλαχ, ο οποίος έπεσε άσχημα με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να αποχωρήσει αναγκαστικά κλαίγοντας από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο 36′ νέο φάουλ αυτή τη φορά από τη Λίβερπουλ και σοβαρός τραυματισμός του Καρβαχάλ, ο οποίος αποχωρεί από το γήπεδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ μπήκε δυναμικά και στο 53ο λεπτό έγινε από τον Μπενζεμά το 1-0 ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Μανέ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μανέ.

Στο 64 ο Μπέιλ με “ψαλιδάκι” έκανε το 2-1