Ισοπαλία για Απόλλωνα και Λεβαδειακό: Διαιτητική γκάφα με λάθος… αποβολή

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Απόλλων Σμύρνης και Λεβαδειακός στη Ριζούπολη σε ένα ματς με πολλές χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν ούτε αυτή τη φορά να πάρουν νίκη και έτσι παραμένουν για 11 συνεχή παιχνίδια με 6 ισοπαλίες και 5 ήττες.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε την κυριαρχία στο πρώτο ημίχρονο με την κατοχή της μπάλας να φτάνει στο 71%.  Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες για γκολ στο 16’ και στο 45’.

Στην επανάληψη  Απόλλων άνοιξε το σκορ στο 54 μετά από γυριστό σουτ του Μπαρτολίνι. Ο Λεβαδειακός αντέδρασε και μόλις πέντε λεπτά αργότερα ο Γιακουμάκης με σουτ έκανε το 1-1.

Η φάση όμως που έμεινε από τον αγώνα είναι εκείνη του 73ου λεπτού όταν ο διαιτητής Θάνος απέβαλε με δεύτερη κίτρινη τον Λεονάρντο, ωστόσο λίγο μετά κατάλαβε πως δεν ήταν ο συγκεκριμένος παίκτης ο παραβάτης και έπειτα από συνεννόηση με τον 4ο διαιτητή κάλεσε πίσω στον αγωνιστικό χώρο τον ποδοσφαιριστή.