Οι Μπακς γνώρισαν την ήττα από τους Χιτ (91-85) παρά το double-double του Giannis

Παρά το double-double του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς δεν μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη απέναντι στους Χιτ.

Η ομάδα του Μαϊάμι, στην επανεμφάνιση του Γουέιντ μετά από δύο χρόνια, επικράτησε 91-85 των Μπακς οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο έμοιαζαν ικανοί να φτάσουν σε μία ακόμη νίκη (46-42). Όμως με άμυνα που πέταγε… σπίθες στην τρίτη περίοδο (οι Μπακς σημείωσαν μόλις οκτώ πόντους έναντι… 30 των Χιτ), οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη, την πρώτη μετά από πέντε σερί ήττες.

Ο Giannis σημείωσε 23 πόντους με 7/12 δίποντα, 1/4 τρίποντα και 6/7 βολές. Είχε ακόμη 11 ριμπάουντ, τρεις ασίστ, ένα κλέψιμο, δύο κοψίματα αλλά και πέντε λάθη. Για τους νικητές, ο Τζόνσομ σημείωσε 19 πόντους και ο Ρίτσαρντσον 16. Για τους Μπακς ο Μπλέντσο είχε 19 πόντους.