Ο Γιάκομπ Γιόχανσον παίκτης της ΑΕΚ πανηγυρίζει μετά το γκολ που πέτυχε, κατά τη διάρκεια του αγώνα της Superleague μεταξύ των ομάδων της ΑΕΚ και του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ. Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015. Τελικό σκορ ΑΕΚ - Παναιτωλικός 2-0. ΑΠΕ-ΜΠΕ, ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ

Με «περίπατο» η ΑΕΚ, 2-0 τον Παναιτωλικό

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Super League ανέβηκε η ΑΕΚ που επικράτησε εύκολα 2-0 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ, για τη 12η αγωνιστική.

Ο Γιάκομπ Γιόχανσον στο 44΄ και ο Βαγέλλης Πλατέλλας στο 75΄ πέτυχαν τα γκολ για την Ενωση, ενώ η ομάδα του Αγρινίου ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μάρκος Πάουλο στο 87΄ με δεύτερη κίτρινη.

Πέναλτι έχασε ο Μάνταλος (απέκρουσε ο Κυριακίδης) στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Γκολ: 44’ Γιόχανσον, 74’ Πλατέλλας

Κάρτες:  35’ Μάνταλος, 46’ Κάπελ, 47’ Παπάζογλου, 53’ Σιμόες, 57’ Πάουλο, 87’ κοκκινη Πάουλο.

ΑΕΚ (Πογέτ): Μπαρόχα, Γκάλο, Ντίντακ, Αρθο (85’ Λαμπρόπουλος), Κολοβέτσιος, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Μπουονανότε (60’ Πλατέλλας), Αραβίδης (68’ Τζεμπούρ)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας (80’ Ζαρκάδας), Κούσας, Μάκος, Κέβιν, Παπάζογλου, Πάουλο, Ουάρντα (68’ Κουτρομάνος), Βιγιαφάνες, Κάπελ (58’ Ρουσκουγιέδα), Μαρκόφσκι