Εύκολο 3-0 της Μαρσέιγ επί της Μπράγα: Τυπική διαδικασία το επαναληπτικό ματς στην Πορτογαλία

Με το “καλημέρα” έδειξε η Μαρσέιγ στο αποψινό ματς τα “δόντια” της στην Μπράγα καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Βαλέρ Ζερμέν πέτυχε το πρώτο γκολ και άνοιξε το δρόμο για μια εύκολη συνέχεια.

Ωστόσο οι Γάλλοι δεν σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο δεύτερη φορά και έτσι πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0.

Στην επανάληψη μπήκαν περισσότερο αποφασισμένοι, ενώ οι Πορτογάλοι δεν έδειχναν ικανοί να ταλαιπωρήσουν την άμυνα των αντιπάλων τους. Τελικά αρκούσε ένα πεντάλεπτο ξέσπασμα της Μαρσέιγ για να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο το σκορ.

Στο 69ο λεπτό και πάλι ο Ζερμέν έκανε το 2-0 για να έρθει στο 74ο λεπτό ο Τοβάν να κάνει το τελικό 3-0.