Νέα καλή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο, αλλά οι Μπακς έχασαν από τους Ράπτορς

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς γνώρισαν την ήττα στο Μιλγουόκι από τους Τορόντο Ράπτορς με 129-110. Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 43-19 μετέτρεψαν το «εύθραυστο» 59-61 του ημιχρόνου σε 78-104 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη.

Ο “Giannis” ήταν ο κορυφαίος των «ελαφιών», αφού τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους (9/14 δίποντα, 6/9 βολές), 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ των Ράπτορς ήταν ο Σερζ Ιμπάκα (21 πόντοι), ενώ Γιόνας Βαλαντσιούνας και ΝτεΜάρ ΝτεΡοζάν πρόσθεσαν 20 πόντους έκαστος.

Στο μεταξύ, οι Ατλάντα Χοκς του Τάιλερ Ντόρσεϊ ηττήθηκαν 110-89 στο Πόρτλαντ από τους Τρέιλ Μπλέιζερς. Ο 22χρονος γκαρντ αγωνίστηκε για 10 λεπτά με απολογισμό 8 πόντους (1/5 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 3/4 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.