Ήττα στις καθυστερήσεις για την Εθνική Κύπρου με 1-0 από την Εσθονία για τα Προκριματικά Μουντιάλ

Μια ολιγωρία στην άμυνα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε την ήττα για την Εθνική Κύπρου από την Εσθονία στο Ταλίν στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου για την προκριματική φάση του Μουντιάλ του 2018.

Αποτέλεσμα που δεν αφήνει ικανοποιημένη την Εθνική Κύπρου με δεδομένες τις προσδοκίες που είχε πριν από τον αγώνα μετά και τη νίκη επί της Βοσνίας με 3-2. Οι Εσθονοί είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ’ όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα με την Εθνική Κύπρου να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο με εξαίρεση το τελευταίο 15λεπτο του αγώνα όταν επιχείρησε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Μια ολιγωρία ωστόσο στην άμυνα στην εκπνοή του αγώνα έφερε την ήττα για την Εθνική Κύπρου. Το γκολ πέτυχε με σουτ ο Ματίας Κάιτ στο 90’ + 2’.

Στους άλλους απογευματινούς αγώνες η Σουηδία συνέτριψε τη Λευκορωσία με 0-4, η Ολλανδία πήρε σημαντική νίκη επί της Βουλγαρίας με 3-1 και τέλος τα Νησιά Φερόε νίκησαν την Ανδόρα με 1-0.